Přírodní vlasová péče obsahuje velké množství pečujících a regeneračních látek bez nežádoucích složek, které mohou někdy způsobovat potíže jako je svědivá pokožka hlavy, lupy nebo rychle se mastící vlasy. Přírodní šampony, kondicionéry a masky do svých účinných látek zahrnují nejen mycí složky, ale i velké množství extraktů, bylin, olejů a másel pro ozdravení a regeneraci vlasu, aniž byste si zanášeli pokožku chemickýma látkama. Krásné vlasy a zdravá pokožka, to je přírodní vlasová kosmetika.
Proč používat přírodní šampon
Někdy je to jedno, čím si hlavu myjeme, a někdy nás pokožka a nezdravé kadeře pěkně potrápí. Konvenční vlasová kosmetika obsahuje látky, které nám sice můžou dočasně pomoci, jejich chemická podstata nám však někdy prostě nemusí vyhovovat. Přírodní vlasová kosmetika obsahuje kromě šetrných mycích složek i velké množství bylin, extraktů, olejů a másel, aby se vlasy i pokožka daly do kupy.
Kdo se nešťourá ve složení, další aspekt, který na přírodní kosmetice oceníte, je přístup výrobců k výrobě, přírodě i zaměstnancům. Spousta z nich nakupuje suroviny z ekologického zemědělství, kdy pěstování plodin probíhá za přísných podmínek v souladu s přírodou i člověkem. Etiku výroby najdete u spousty producentů, férové platy, malá uhlíková stopa společnosti a ekologické obaly jsou dnes častým bonusem ke krásnému složení výrobku.
Jaké látky by neměl opravdový přírodní šampon obsahovat:
- Silné čistící složky na bázi sulfátů. Velmi vysušují pokožku a mohou způsobovat lupy, ekzémy, svědění nebo přílišné maštění. Navíc se sulfátové látky z odpadové vody špatně odbourávají.
- Rizikové konzervanty jako jsou parabeny, triclosan nebo phenoxyethanol. Mohou mít negativní vliv na lidské zdraví a navíc se dají dobře nahradit jinými, které jsou účinné a používají se v přírodní kosmetice běžně.
- Parfemace. Příjemná vůně syntetického původu může někoho na kůži štípat a dráždit až k začervenání.
- Chemická zahušťovadla PEG. Sama o sobě ve složení nejsou zas tak závadná, problém nastává spíše při jejich výrobě, kdy je zapotřebí silně toxických jedů.
- Minerální oleje. Oleje na bázi ropy najdeme v kosmetice často. Jejich největším “problémem” je to, že nic nedělají. Takový minerální olej vaší kůži ani vlasům nic nedá, což někomu může vyhovovat (alergici), jinak spíše vlasy obalují divnou mastnou vrstvou, kvůli které si je musíte tak často mýt.
Jak je to s těmi silikony ve vlasové kosmetice? Používat ano, ne?
Problematika silikonů, která se před pár lety rozlila mezi výrobce přírodní kosmetiky jako převrhnutá sklenice s mlékem, je stále ještě poměrně živým tématem. Silikony jsou látky z ropy, které uhlazují povrch a vytváří na něm neprodyšnou vrstvu. Což může i nemusí být problém. Lidé s vysokoporézními vlasy občas nějaký ten silikon v kondicionéru uvítají, protože jim pomůže uhladit povrch vlasu a zamknout uvnitř vlhkost, většině ale nevyhovují. Vlasy zatěžkávají a mastí bez žádoucí regenerace.
Prodáváme tyto značky přírodní vlasové kosmetiky
Urtekram nabízí produkty vlasové péče pro každý typ vlasů bez jakýchkoliv postranních úmyslů - v přírodních šamponech této značky si vybere opravdu každý s velkou pravděpodobností spokojenosti (mnohokrát ozkoušeno zákazníky). Přírodní vlasová péče se zajímavými extrakty a krásným složením je ta od GRoNu. Tady se nechali inspirovat lesní přírodou a harmonií, kterou mezi stromy a na mechu můžeme zakusit. Něco speciálního a léčivého? Italský Argital obsahuje kvalitní zelený jíl a složky potencované drahými kameny. Tato kosmetika ulevuje především pokožce hlavy. Pro minimalisty a srdcaře zdravého životního prostředí máme tuhé šampony a šampuky od značky Gift Wellness. Nahradí plastovou pikslu a díky rozemletým bylinkám božsky nadýchají vlasy.
Z přírodních barev na vlasy nabízíme henny od značky Voono a oblíbené Khadi. Kdo se nechce vzdát benefitů permanentních barev, může si vybrat ideální odstín od značky Naturigin, která ze svého složení vynechala ty nejhorší chemie a nechala tam ty nezbytné, abyste si mohli užívat perfektně zakrytých šedin a dlouhotrvající barvu.
Skrýt informace